Bugünkü
Takvim

Amcaya tele-darbe

84 yaşındaki Necati Ecevit 350 bin lirasını, telefonla arayan ve kendisini savcı olarak tanıtan dolandırıcılara verdi

ABONE OL
Amcaya tele-darbe
Aydın Girne Mahallesi Lefkoşa Bulvarı'nda eşiyle yaşayan Necati Ecevit'i (84) telefonla arayan kişi, kendisini savcı olarak tanıttı. Adının terör örgütü listesine karıştığını söyleyen şüpheli, Ecevit'ten bankadaki parasını, evindeki ziynet eşyalarını ve evini satmasını istedi. İlk olarak bankadaki 46 bin lirasını çeken Ecevit, eşinin 4 bileziğini de alıp şüphelilerin belirlediği adreste kendilerine teslim etti.

MÜTEAHHİTE VERDİ
Yaşlı adam, daha sonra kendisinin oturduğu 3 katlı evi de 300 bin liraya bir müteahhide satıp parasını dolandırıcılara verdi. Yakınlarının Ecevit'in durumundan şüphelenmesi üzerine polise haber verildi. Ekipler, yaşlı adamın dolandırıldığı tespit etti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.