;

Ana'can'!

, kanser yakalanma riski tespit edilen 6 yaşındaki kızı Dünyam için hamile kaldı. Canı pahasına doğum yaptı

Kızı için ölümü göze alan anne, herkesi duygulandırdı. Aile, yeni üyeleriyle mutluluğa yelken açtı. İstanbul'da yaşayan 10 yıllık evli İsmet-İlkay Özkan çifti, kızları Dünyam'ın rutin tetkikleri sırasında kanser riski taşıdığını öğrendi. Doktorlar, yaşı ilerleyen anneye 'Tüp bebek yöntemiyle hamile kalıp doğacak bebeğinizin kordon kanını Dünyam'ın olası bir tedavisi için saklayabilirsiniz' önerisinde bulundu. Anne bir an bile düşünmedi. Hamile kaldı. Aile bu sırada tatilde çıktı. İzmir'de sancıları tutan Özkan, hastaneye gitti. Hemen ameliyata alınan anne, sezaryen ile 27 haftalık, 1400 gram ağırlığındaki bebeğini dünyaya getirdi. İsmi de Veli Efe koydu.

​KARDEŞİ İÇİN NÖBET TUTTU
Bebek, kaldığı kuvözde 42 gün yaşam savaşı verdi. Ablası Dünyam, yenidoğan yoğun bakım servisinin kapısının önünde ona ileride yaşam kaynağı olabilecek kardeşi için nöbet tuttu. Veli Efe Bebek, 7 Eylül günü sağlıklı bir şekilde hastaneden taburcu edildi. Anne, "Yenidoğan doğmuş gibiyim. Dünyanın en güzel şeyi. Dünyanın en mutlu annesi benim şu an" diye konuştu. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Hakan Yetimalar, "Birden çok sebepten dolayı gebelik riskliydi. Annenin yaptığı ciddi bir fedakarlıktır. Riskli gebelik olduğu için hekimler bir çok nedenden dolayı ne yazık ki yüksek risk almaktan çekinebiliyorlar. Bebek anne karnında veya doğumdan sonra ölebilirdi. Her ikisi de sağlığına kavuştu" dedi.
Etiketler:
  • 12 Eylül 2017, Salı

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.