;

Reflü dediler kanser çıktı

Reflü dediler kanser çıktı
'da, 2 aylıkken sürekli kusan Neva bebeğe doktorlar 'reflü' teşhisi koydu. Ailenin ısrarı üzerine karın ultrasonografisi çekilen bebekte, Nöroblastom (sinir sistemi kaynaklı kanser türü) olduğu ortaya çıktı. 3.5 aylıkken böbreküstü bezindeki kitle nedeniyle ameliyat edilen 6 aylık Neva, kanserin yayılma riski nedeniyle 5 yaşına kadar kontrol altında tutulacak.

AİLELER DİKKATLİ OLSUN
Anne Bahar Yıldırım, hastalığın pek çok kişi tarafından bilinmediğini belirtti. Ailelere uyarıda bulunan ve sosyal medyada da farkındalık yaratmaya çalışan Yıldırım, "Nöroblastom sinir sistemi kanseri demekmiş. Genelde 5 yaş altındaki çocuklarda görülüyormuş. Neva'ya teşhis birkaç doktora gittikten sonra 3.5 aylıkken konuldu. Böbreküstü bezindeki kitle tamamen temizlendi. 'Birinci evrede olduğu için yayılım göstermiyor' denildi. Şu anda takip altındayız. Her ay kontrole gidiyoruz. 5 yaşına kadar böyle devam edecek" diye konuştu.
Etiketler:
  • 14 Ağustos 2017, Pazartesi

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.