;

Ha gayret

Sol bacağı kangren yüzünden kesilmek zorunda kalan ’ye geçtiğimiz ay protez takıldı. Minik yavru artık düşmeden yürümeye başadı...

Ha gayret Özge
Doğumdan sonra sol bacağı kesilen , ayaklandı. Çevresindekilerden destek almadan yürümeye başladı. Talihsiz olay 3.5 yıl önce Antalya'da yaşandı. 6.5 aylık olarak doğan Özge'ye iğne yapmak amacıyla sol dizinin altına kateter takıldı. Ancak sol bacağı morardı. Henüz 13 günlükken sol bacağı dizinin altından kesilmek zorunda kaldı. Babası ise kızının yürümesi için evinin tavanına derma çatma bir düzenek yaptı. Evladını, bu şekilde yürütmeye çalıştı. Daha sonra devlet Özge'ye sahip çıktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla İstanbul'a götürülen minik kıza, 14 bin liralık protez takıldı. Baba Yıldırım, kızının yeni proteze çabuk alıştığını ve önceki protezine göre daha az düştüğünü söyledi. Ancak bu protezle sadece yürüyebileceğini, koşmasının mümkün olmadığını kaydetti.
Etiketler:
  • 13 Ağustos 2017, Pazar

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.