;

Evli bekarlar!

ve , geçen ay resmi nikahla dünyaevine girdi. Düğünden önce de soyisimlerini değiştirmek için nüfus müdürlüğüne gitti. Ancak evli olmadıklarını öğrendi. Dosyalarının işleme konulmadığı tespit edildi.

Evli bekarlar!
"Bu anca filmlerde olur" denilen olay Aydın'da meydana geldi. Sürücü kursunda direksiyon eğitmeni olarak çalışan Deniz Akkan ile Denizlili Safiye Uytun, dostluklarını ilerletti. Bir senelik birlikteliklerini evlilikle taçlandırmak istedi. Mutlu çift, 18 Temmuz tarihinde, Karacasu Belediyesi Nikah Salonu'nda dünyaevine girdi. Aradan bir süre geçti. Gelin damat, 9 Ağustos günü düğün öncesi kimliklerini yenilemek ve medeni durumunu değiştirmek için Karacasu Nüfus Müdürlüğü'ne gitti. Ancak müdürlük personeli, bilgisayarda dosyalarına ulaşamadığı için ikiliye "Siz evli değilsiniz" yanıtını verdi. Cevabı duyan çift, şoka girdi. , olanlara anlam vermeye çalıştı. ise gözyaşlarını tutamadı. Yapılan araştırmalar sonrası çiftin, dosyalarının nüfus müdürlüğüne gönderilmediği ortaya çıktı. Kanuni yollara başvuracaklarını belirten Deniz Akkan, "O tarihlerde evlenen herkesin dosyası gönderilmiş, bizimki nasıl gönderilmiyor. Nasıl unutuluyor. Oradaki memurları ne kadar suçlayabiliriz bilemiyorum. Belediyedeki memurların bilerek yapacaklarına inanmıyorum" dedi. Evlilik cüzdanı dışında evli olduklarına dair hiçbir resmi belge olmadığını da ifade eden Akkan, şöyle devam etti: "Ben bu 20 gün içinde ölseydim benim eşim bekar mı kalacaktı? Hiç evlenmemiş mi gözükecekti. Bunun cevabını bilmiyoruz. Nüfus cüzdanımızı değiştirmeye gitmesek böyle bir durumdan haberdar olamayacaktık
Etiketler: ,
  • 13 Ağustos 2017, Pazar

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.