;

3 cesur yürek

23 Nisan sabahı Bodrum’dan yola çıkan 3 kadın denizci, 2 bin 100 mil kat etti. 70 günde 50 noktayı ziyaret eden denizciler, “Çok mutluyuz” dedi

3 cesur yürek
Yıllardır denizde uzun yolculuk hayalleri kuran 57 yaşındaki Ceyda Güleçyüz, 52 yaşındaki Neşe Hasipek ve 58 yaşındaki Pırıl Adanalı artık çok mutlu. 23 Nisan tarihinde Bodrum'dan denize açılan 3 kadın denizci, Türk bayraklı yelkenli yat ile 2 bin 100 mil yol kat etti. Ege, İyon ve Adriyatik Denizi'nde 70 gün seyahat eden Güleçyüz, Hasipek ve Adanalı, Atina'dan, Hırvatistan'a kadar 50 noktaya ulaşarak seyahatlerini tamamladı. Kaptan Neşe Hasipek, "7 yıldır yelkencilik yapıyorum. Kolay değil bunu biliyoruz. Ancak Türk kadınının gücünü ve başarısını göstermek istiyorduk. Bize inanmayanları şaşırttık. Zorlu bir süreçti bizim için. Sabahları erken kalkıp yola çıkıyorduk. Bazı zamanlarda 10 saatlik yollar kat ettik. Denizler tehlikeliydi. Sadece hava şartlarıyla değil denizdeki kirlilikle de mücadele ettik. Barış için yelken açtık, çok mutluyuz" dedi.
  • 13 Ağustos 2017, Pazar

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.