;

Sokak saldırısı

Eskişehir Belediye Başkanı , bir kafenin kaldırımlara masa ve sandalye koymasını yasakladı. İddiaya göre işletmeci eski polis Mahfuz Banlı buna uymadı. Sokakta tartışma çıktı. Adamı silaha sarıldı. Büyükerşen’i vurmaya kalktı

Sokak saldırısı
Eskişehir'de sokağa sandalye koyup müşteri ağırlama yüzünden az daha dehşet yaşanacaktı. Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, korumasız olarak bölgede denetime çıktı. Hat Boyu'nda bir kafeteryanın kaldırıma koyduğu ve yayaların geçmesini engelleyen masa ve sandalyelerin kaldırılmasını istedi. Buna karşı çıkan kafenin işletmecileriyle başkan arasında tartışma yaşandı. Eski bir polis olan ve adı cinayet, tehdit, yaralama suçlarına karışan kafeteryanın sahibi Mahfuz Banlı'nın yanındaki adamı Büyükerşen'e önce yumrukla saldırdı. Ardından silah çekti. Vatandaşlar Büyükerşen'i korumaya aldı ve saldırganlara karşı çıktı. Bir süre sonra açıklama yapan valilik, iki kişinin üzerlerinde kuru sıkı tabanca ile yakalandıklarını açıkladı. Polis çevredeki güvenlik kamerası ve MOBESE görüntülerini incelemeye aldı. Büyükerşen, "Bu tür tehtitler ve saldırılar beni asla yıldırımaz. Biz böyle şeylere pabuç bırakmayız" dedi.


Yılmaz Büyükerşen
  • 30 Temmuz 2017, Pazar

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.