;

‘Oğlum dağların kralıydı’

Elbistan Dağcılık Kulübü Başkanı , Tanrı Dağları’nda öldü. 41 yaşında kalp krizi geçiren dağcının annesi, “Benim oğlum dağların kralıydı. Ölümünde ihmal var” dedi...

‘Oğlum dağların kralıydı’
Eczacı zafer tırmanışı için Çin sınırına yakın Kırgızistan'daki 7 bin 300 metre rakımlı Tanrı Dağları'na çıktı. Elbistan Dağcılık Kulübü Başkanı 41 yaşındaki Coşkun, dönüş yolunda 6 bin 300 metre yükseklikte kalp krizi geçirdi. Arkadaşlarının gözü önünde can verdi. Evli ve 1 çocuk babası Hakan Coşkun'un acılı annesi Hatice Coşkun, "Dağlar onun her şeyiydi. Benim oğlum dağların kralıydı. Ben aslanımı, dağlar kralını kaybetti" dedi. Anne Coşkun sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu Kırgızistan'daki dağa iki defa gitti geldi. Hırs yapmasının nedeni ise Türkiye Dağcılık Federasyonu bu tırmanış için bir seçme yapacağını duyurdu. Oğlum bu seçmelere günlerce hazırlandı. Sonra seçmeler iptal edildi. Oğlum o listede yer alamadığı için çok üzüldü. Gurur yaptı. 14 günde çıkması gereken zirveye federasyona kızdığı için 8 günde çıktı." Türkiye Dağcılık Federasyonu'na seslenen acılı anne, "İhmal varsa açıklasınlar. Bu işin peşini bırakmayacağım" dedi.

Sırrıberk ARSLAN
Etiketler:
  • 30 Temmuz 2017, Pazar

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.