;

Yok öyle ''ma!

kralı 'ın oğulları birbirine girdi. Küçük kardeş , ağabeylerinin vergi kaçırdığını söyledi. Mahkeme, sanıklara ceza vermedi. Ancak Yargıtay, kararı reddetti

Yok öyle YAĞma!
Huzur Giyim Mağazaları'nda sular durulmadı. 'in sahibi olan ve şirketi Türkiye sınırlarına taşıyan baba Turgut Gençal'ın, Ece Müesser adlı bir kadın tarafından şantajla tehdit edilmesinden sonra, üç kardeş birbirine girdi. Yıllar önce şirketten uzaklaştırılan Abdullah Gençal, mağazayı yöneten iki ağabeyini, vergi kaçırdıkları gerekçesiyle maliyeye ihbar etti. Firmaya yüklü miktarlarda vergi cezaları kesilmesini ve bu cezaların devlete ödenmesini istedi.

TÜRKİYE'YE ÖRNEK BİR DAVA
Kardeş Gençal'ın, iki ağabeyi hakkında yaptığı ihbarlar ve açtığı davalar sonucu sanıklar sanıklar Hulusi Gençal ile Bahadır Gençal yargılandı. Ancak ikisi de tek bir gün dahi hapis cezasına çarptırılmadı. Bunun üzerine Abdullah Gençal yeniden ayaklandı. Ağabeylerinin peşini bırakmadı. Başta Adalet Bakanlığı olmak üzere, Yargıtay Başkanlığı'na ve davaya bakan ilgili Yargıtay 11. Ceza Dairesi'ne şikayet dilekçeleri yazdı. Öz ağabeylerinin bir an önce cezalandırılmasını gerektiğini anlattı. Ve nihayet beklediği karar çıktı. Yargıtay 11. Ceza Dairesi ise davanın reddi kararını bozdu. Sanıkların yeniden yargılanmalarının ve cezalandırılmalarının yolu açıldı.Karar sonra büyük sevinç yaşayan , "Devletimizi milyonlarca zarara uğratan kişi öz ağabeyim de olsa,dava ederim. Bu dava Türkiye'ye örnek bir davadır. Kimse devletimizden vergi kaçıramaz ve zarara uğratamaz"dedi. Ağabeyleri cezalandırılana dek de bu işin peşini bırakmayacağını sözlerine ekledi.
BABASINA ŞANTAJ YAPILDIĞINI SÖYLEMİŞTİ
Abdullah Gençal, Huzur Giyim Mağazaları'nın kurucusu olan babası Turgut Gençal'a, Ece Müeser'in şantaj yaptığını iddia etmişti. Gençal, "Babaları ile birlikte olup video ve fotoğraflar çekmiş. Tehditleriyle banka hesaplarını doldurup üzerine ev ve araba aldırdı" demişti. Baba Gençal ise "Ben bu kadından kurtulmak için elimden geleni yapıyorum. Kimsenin zarar görmesini istemiyorum" sözlerini sarf etmişti.MEVLÜT YÜKSEL

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.