;

Osmanlı korkusu

Kaçırılıp infaz edilen Türk boksör ’in, cesedinin bulunduğu gün bir Alman boksörle maçı olduğu ortaya çıktı. Göğsünde Osmanlı arması taşıyan Keser’in ringden galip ayrılacağına kesin gözüyle bakıldığı anlatıldı

Osmanlı korkusu
Almanya'da katledilen Türk boksör Tunahan Keser'le ilgili yeni bilgilere ulaşıldı. 23 Haziran'da kayıplara karışan ve ormanda cesedi bulunan Keser'in, öldürülmeden önce direndiği ortaya çıktı. Adli Tıp raporuna göre Keser'in canilerle bir süre boğuştuğu anlaşıldı. Katil ya da katillerin, Keser'i önce bacağından sonra da başından kurşunlandıkları saptandı. Göğsüne Osmanlı arması kazıtan Keser'in hayallerini ve neden öldürülmüş olabileceğini babası Cemil Keser anlattı: "Sözlüsü Cansel ile evlilik hazırlığı vardı. Yuva kurup çocuk sahibi olmak istiyordu. Oğlum, vatanını ve milletini çok seven biriydi. Alman vatandaşlığını kabul etmedi. Cesedinin bulunduğu 21 Temmuz günü de bir Alman boksörle maç yapacaktı. Ayrıca bu maçı kazanmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Bu maç için, televizyon ve sponsorluk anlaşmaları yapılmıştı. Ekim ayının 9'unda da Şampiyonluğu için Yunanlı rakibinin karşısına çıkacaktı. Oğlumu şehit ettiler" dedi. Keser'in cenazesi yarın İzmir Güzelbahçe'de öğle namazının ardından toprağa verilecek.


Cansel Agras, Tunahan ile sözlenmişti. Genç kız, evlilik hazırlığı yapıyordu. Sözlüsünün ölümü üzerine eve kapandı.

TÜRKLER HEDEFTE
Avrupa Parlamentosu eski Milletvekili Ozan Ceyhun, Almanya'daki Türk cinayetleriyle ilgili konuştu: Yaklaşan seçimler öncesi, siyasilerin söylemleri ve medyanın yayınları, özellikle seçim malzemesi yapılan Türkler'i hedef gösteriyor. Son aylarda Türkler'in öldürülmesi, çok iyi Ozan Ceyhun araştırılması gereken olaylardır.

Mevlüt YÜKSEL

kalan karakter 1000

VATANDAS VATANDAS

BENCE ALMANLAR BIRAZ DIKKATLI OLAMALI YANI SONRA IS TERSINE DÖNERSE KACACAK DELIK BULAMAZ ALMANLAR TÜRKLERI KESINLIKLE YAHÜDÜLERLE KARISTIRMASINLAR BENCE TÜRKÜN SABIR COKTUR AMA SÜRESIZ DE DEYILDIR ASLA NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.07.2017 05:51

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.