;

Hafiye

Kimi sevgilisinin, kimi eşinin, kimi de nişanlısının sosyal medya hesaplarını takip etmek için ’ların kapısını çalıyor. Gizli bilgileri elde ediyor

Hafiye hacker
Türkiye 15 yıl önce, özellikle polislikten emekli olan kişiler tarafından kurulan, "dedektiflik büroları ve dedektifler" ile tanışmıştı. Simdi bunların yerini, sosyal medyayı iyi kullanan 'lar aldı. Yapılan araştırmalara göre, Türkiye'de her 3 kişiden ikisi internet kullanıyor. Ve bunların sosyal medya hesapları bulunuyor. Bu yüzden sosyal medya hesapları "Özel hayatın gizliliği" kanunu ile korunuyor. Ancak eşi, sevgilisi ve nişanlısının gizli bilgilerine ulaşmak isteyenler, hacker'lardan yardım alıyor. Adının açıklanmasını istemeyen bazı hacker'lar, "Özellikle sosyetikler, eşleri, sevgilileri ve şüphelendikleri kişilerin sosyal medya hesaplarını inceletiyorlar. Bu suç olsa da iyi para kazanıyoruz" dediler.

Mevlüt YÜKSEL
Etiketler:

kalan karakter 1000

birsu birsu

okey oynadığınız site bile, bilgisayarınızı ele geçiriyor...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.07.2017 04:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.