;

Cehennem planı

15 Temmuz’daki hainliği ’nde kurgulandı. İhanetin davasına günler kala yeni detaylar ortaya çıktı. Buna göre üste uçaklara yüklenmeye hazır 8 adet akıllı füze vardı. Bunların terör örgütü PKK ’nın Kandil’deki hedeflerine atılan lazer güdümlü, sığınak patlatıcı bombalar olduğu saptandı

Cehennem planı
Fetullahçı teröristler ihanette sınır tanımadı. Hainlerin 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Akıncı Üssü'nde, cehennem planı kurguladığı ortaya çıktı. 'cülerin oyununu Özel Harekat polisinin kritik operasyonunun engellediği saptandı. Buna göre darbeci Akın Öztürk, o gece helikopterle üsten kaçırılacaktı. Ancak polis yoğun ateş altında tutunca helikopter havalanamadı ve Öztürk'ün kaçırılma planı yarım kaldı. Yine o gece 'nde çok sayıda Kobra ve Atak helikopteri vardı. Bunların ve havadaki F16'ların inişini ve kalkışını önlemek için pist bombalandı. Böylece darbecilerin gücü kırıldı. Polis bombalanan pistte rampa üzerine çıkarılmış, uçaklara yüklenmeye hazır Kandil'deki teröristleri bombalamak için kullanılan 8 adet akıllı bomba ele geçirdi. Bunların şimdiye kadar terör örgütü PKK hedeflerine atılan lazer güdümlü, sığınak patlatıcı bombalar olduğu saptandı. Terörle mücadeleye tahsis edilen ancak darbecilerin millete karşı kullanmayı planladığı bu bombaların yüksek derecede parça ve basınç tesirli olduğu kaydedildi. Hainler planladıkları gibi sabaha karşı darbeyi yapabilselerdi bu bombalarla daha fazla yeri vuracak ve Ankara'yı kana bulayacaklardı.


Sanıkları arasında Akın Öztürk'ün de (Ortada) bulunduğu Akıncıcılar Üssü Davası 1 Ağustos'ta başlayacak.

HARİTA ÜZERİNDE ÇALIŞTILAR
Öte yandan sabaha karşı Özel Harekat, Akıncılarda darbenin yönetildiği odaya operasyon düzenledi. İhanet odasından darbecilerin atama listeleri, darbeci Tuğgeneral Mehmet Partigöç'ün şapkası, silahlar, mühimmatlar, telsizler ve darbeyi planladıkları haritalar ele geçirildi. Haritalar üzerinde yapılan incelemede darbecilerin, Ankara haritası üzerinde çalışma yaparak, bombalanacak merkezleri çembere aldıkları belirlendi.

Erkam ÇOBAN
Etiketler: ,

kalan karakter 1000

CENGİZ CENGİZ

ERGENEKON DAVALARINDA ORTAYA ÇIKAN DARBE PLANLARINA NE KADAR BENZİYOR O PLANLAR BU ALÇAKLARIN PLANI OLMASIN SAKIN CAMİLERİN BOMBALANMASI V.B.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır1
cevapla 28.07.2017 11:17
AliHaydar BULUT AliHaydar BULUT

eninde sonunda bu hainlerin asılması gerekiyooooor

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır1
cevapla 28.07.2017 10:44
Ramba Samba Ramba Samba

Yüce Rabbime Sonsuzzzz HAMD u Senalar olsun Sehitlerimize Dünya Ahiret SELAM i olsun BU Kitap ULVI şanli MILLET Siraat Köprüsünden gecerken Don Fetonun iki ayakli Cehennem Köpeklerini daha Dünyada Cehennemin Esfela Sefiline yolladi

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 28.07.2017 10:28
Mehdi Mehdi

Vatan haini,bozguncular,alçaklar,zalimler,teröristler.ver Mehteri ver.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 28.07.2017 10:06
MEHMET MEHMET

şimdi, hain kanı bozukların hesap vermeleri zamanı

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır1
cevapla 28.07.2017 08:10

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.