;

PAK şu üçkağıtçıya

, “Maddi durumum kötü” dedi. İşadamı arkadaşının şirketine girdi! ‘Pak’ olan soyadını iddiaya göre, hırsızlıkla kirletti. Çünkü ekmek yediği işyeri sahibinin imzasını kullanıp, bankadan 1 milyon TL kredi çekti...

pak şu üçkağıtçıya
Atasözleri bir kez daha gerçek hayata girdi! 'Besle kargayı oysun gözünü' sözü yine kendini gösterdi. İstanbul'da yaşayan Faruk Pak adlı dolandırıcının vurgunu, tam anlamıyla filmlikti. Buna göre , 3 yıl önce oğlu Onur Pak'ın aracılığıyla yakın arkadaşı olan işadamına mesaj gönderdi. "Maddi durumun kötü, psikolojim bozuldu" deyip çalışmak istediğini söyledi. Başarılı işadamı da Pak'a acıyıp ona şirketinde iş verdi. Pak, aylarca "Hakkınızı nasıl öderim" diye ağladı. Ancak bu sırada iddiaya göre, vurgun planları yapmaya başlamıştı. Zanlı Pak, 2014-2017 seneleri arasında şirketin tüm ödemelerini ele almayı başardı. Vergi yapılandırmaları, personel dosyaları gibi işlemlerin takibini düzenini sağladı.

'İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ'
2017 senesinde ise işadamı arkadaşına şirketin çok kötü durumda olduğunu ve sürekli zarar ettiğini söylemeye başladı. Hatta yanıltıcı raporlar hazırlayıp onlarca insanı işten çıkarttı. Ardından arkadaşına 280 bin TL kredi çektirip "Sözde zararı kapatmaya" çalıştı. Bu kredi kullanımı için şirket yetkililerinin bankaya giderek yeni bir sözleşme imzalaması istendi. Bankaya giden işadamı, kendi bilgisi dışında 724 bin TL çekildiğini öğrendi. Yani sahtekar Faruk Pak, arkadaşını 1 milyon TL zarar ile karşı karşıya bıraktı. Pak'ın bu kredileri arkadaşının imzasını taklit ederek asılsız talimatlar düzenleyerek aldığı anlaşıldı. Sahtekarın vurgunu bununla da sınırlı kalmadı. Pak, arkadaşının yönetici konumunda olduğu sitenin banka hesaplarına sızdı. Kendi hesabına yüz bin TL aktardı. Pak, elini kolunu sallaya sallaya dolaşırken ünlü işadamı "Bu işin peşini bırakmayacağız. Yaptıklarının cezasını çekeceksin" diyerek hukuki mücadelelerinin süreceğini açıkladı. Öte yandan Pak, bu sahtekarlığı yaparken yalnız değildi. İzzet Gökgöz adlı zanlı, kendisine yardım etti. Pak da elde ettiği paranın bir kısmını Gökgöz'e yedirdi.
Etiketler:
  • 26 Temmuz 2017, Çarşamba

kalan karakter 1000

Bekir Çağlar Bekir Çağlar

Yazıklar olsun bu ülkede böyle adamlar lüks içinde yaşarken biz ailemizi geçindirmek için bu tarz sahtekarların altında eziliyoruz , inşallah hak yerini bulur gerek cezayı alır

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 26.07.2017 11:17

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.