Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 07.07.2017 Gazete
ABONE OL

Katar terörle mücadele ediyor

Erdoğan: Katar’daki ‘Türk üssü kapatılsın’ deniyor. Ama ABD’nin Fransa’nın üslerine birşey dedikleri yok. Katar’a terör devleti demek de büyük iftiradır. Katar iddiaların tam tersine teröre karşı sürekli mücadele eden bir ülkedir.

Katar terörle mücadele ediyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-20 zirvesi için 'ya giderken uçakta genel yayın yönetmenlerine çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte o mesajlar:

Fırat Kalkanı Operasyonu, sınırlarımızı DEAŞ teröründen temizlediği gibi, 100 binin üzerinde Suriyeli kardeşimizin de evine dönmesini sağladı.

Almanya'da yaşanan bazı olaylar çok üzücü. Mesala Almanya Başbakanlığı'nın önünde bir aracın üzerine benim, Putin ve Kral Salman'ın resimlerinin konulup pankart açarak suikast çağrısı yapılıyor. Bu Alman polislerinin gözü önünde oluyor. Bu tür şeylere müsaade edilmesi büyük felaket. Hem dost olacağız, hem NATO'da müttefik olacağız hem de bu tür şeylere müsaade edilecek. Almanya'nın adeta teröristlere yataklık eden bir ülke görüntüsü vermesi üzücü.

PKK'lılar hala Alman polisinin güvencesinde orada yürüyüşler yapabiliyorlar. Bizim ise orada soydaşlarımızla buluşmamıza engeller çıkarıyorlar.

Avrupa Parlamentosu'nun kararının bir kıymeti harbiyesi yok. Bu karar bizi bağlamaz. Ajandamda buna yer yok.

Katar'ın önüne konulan 13 maddeye baktığım zaman, bunu da bir siyasi intihar olarak görüyorum. Katar'a adeta "sen devlet değilsin" denilmek isteniyor. Mesela "Türk üssü kapatılsın" deniyor. Ama ABD'nin Fransa'nın üslerine birşey dedikleri yok. Katar'a terör devleti demek de büyük iftiradır. Katar iddiaların tam tersine teröre karşı sürekli mücadele etmiş bir ülkedir.

Çatışmasızlık bölgelerine ilişkin atılacak adımlar zaten harita üzerinde de belli. Rusya'nın bu konuda bir rahatsızlığı yok. Biz Rusya ile bu bölgeyi belirlemişiz. Afrin'den bize olan saldırılar Rusya'nın kontrolü dışında olan olaylardır.

Batılılar FETÖ konusunda dikkatli olmalılar. Buna ABD de dahil. YORULMA MİTİNG YAP
Cumhurbaşkanı, Kılıçdaroğlu'nu da eleştirdi. Yapacaksan yap. Boşuna yorulma. Yolu kapatarak o güzergahı kullananları adeta isyan ettiriyorlar. PKK terör örgütünün arkasında olduğu siyasetçilerle, bunlar omuz omuza yürüyorlar.

ERGÜN DİLER/HAMBURG