;

’ın kokusu çıktı

Adına şarkılar yazılan ’ın çilesi bitmedi. Fayton çetesi gitti ama at pisliği kokusu çevreye yerleşti. Vatandaş isyan etti: Nerede o güzelim eski Adalar.

Adalar’ın kokusu çıktı
İstanbullular'ın kaçış yeri olan Adalar, geçtiğimiz hafta düzenlenen operasyonla fayton çetesinden temizlendi. Ancak kafa dinlemek için bölgeye gidenlerin çilesi bitmedi! Çünkü, adayı saran at pisliği kokusu ziyaretçileri isyan ettirdi. Belediyeye şikayet telefonları yağdığı öğrenildi. TAKVİM konuyu yerinde araştırdı ve kokunun kaynağını tespit etti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ve UKOME'ye (Ulaşım Koordinasyon Merkezi) bağlı olan 1400 at ve 400 faytonun başıboş bırakıldığı belirlendi. Faytoncuların da at pisliklerini sokaklara boşalttıkları öğrenildi. Öte yandan kış aylarında başı boş bırakılan yaklaşık 400 atın açlıktan ya da çeşitli hastalıklardan öldüğü söylendi. ın eski kalitesine dönmesini isteyen vatandaş, sosyal medyadan isyan etti. İşte o mesajlar;

Nerde o güzelim eski adalar. Şimdilerde pislikten geçilmiyor.
Adına şarkılar yazılan yerlerde şimdi sineklerden, pis kokulardan durulmuyor.
Fayton eziyeti bitti derken, şimdi koku çilesi başladı.
Yabancı turisti geçtim artık yerli turist bile adalara gitmek istemiyor.
Çocukluğumdan kalan anılar, yerini çirkin kokulara bırakmış.
Geçen hafta adalara gittim. Faytoncu gözümün önünde atın pisliğini yola döktü.
Artık bir önlem alınmalı. Bu durum adaların imajını zedeliyor.

kalan karakter 1000

HALK HALK

kardeşim halkımız biraz gitmesin o zaman zorunlu olarak düzelir

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 19.05.2017 10:34

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.