;

PESviçre

eski Büyükşehir Belediye Başkanı ve DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel’in yargılanmasına Malatya’da başlandı. Terör suçlarından mahkemeye çıkan ikilinin duruşmasını, PKK destekçisi ’den çok sayıda siyasetçi takip etti...

PESviçre
Terör destekçisi Avrupa yine sahneye çıktı. Batı, terör örgütü PKK ile siyasi uzantısı HDP'ye destek vermek için sınırları aştı! HDP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak ve propagandasını yapmak' suçlamasıyla yargılanmasına Malatya'da başlandı.

POLİS CEVABINI VERDİ !
Tutuklu sanıklar Gülten Kışanak, Kocaeli Kandıra Cezaevi'nden, Sebahat Tuncel ise İstanbul Silivri Cezaevi'nden, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) yöntemiyle duruşmaya katıldı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı duruşma salonu çevresinde davaya katılanlar detaylı aramadan geçildikten sonra içeriye alındı. İlk duruşmaya Zürih Şehir Parlamentosu Yeşiller Partisi Milletvekili Muammer Kurtulmuş, İsviçre Zürih Şehir Parlamentosu alternatif listesinden Ezgi Akyol, İsviçre Cenevre Belediye Başkanı Remy Pagani ve İsveç ve Almanya'dan bazı yabancı gözlemciler ile HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, Demokratik Toplum Kongresi Eş Başkanı Leyla Güven ve HDP'liler katıldı. Mahkeme salonuna girerken arama noktasında polisle tartışan HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, "Biz milletvekiliyiz, bizim her yere girme hakkımız var" dedi. Arama noktasında duran polis de, "Öyle giremezsiniz" diye cevap verdi. Duruşma Kışanak ve Tuncel hakkındaki iddianamenin okunması ve kimlik tespiti ile başlarken, iki sanığı çok sayıda avukatın savunduğu görüldü. Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Gülten Kışanak için 'silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek', 'kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmamak' ve 41 kez 'silahlı terör örgütü propagandası yapmak' suçlamalarıyla 230 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Sebahat Tuncel hakkında ise 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'terör örgütü propagandası yapmak' suçlarından 135 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.
Malatya'daki duruşmayı takip edenler arasında Cenevre Belediye Başkanı da vardı
  • 22 Nisan 2017, Cumartesi

kalan karakter 1000

mustafa mustafa

kovun gitsinler be ne isleri varki sanki bunlar cok adeletli biz türkler in mahkemeleri adeletsiz öylemi sizi irkci zibidiler

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.04.2017 23:30
Timbuktu Timbuktu

Bu BARBARlara neden izin verildi?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.04.2017 17:40
levent değirmenci levent değirmenci

iş te bu devletın sert yuzunu gostermesı n zamanı geldı ve gecıyor kı isviçrede kımmıs o mılletvekılı dene n mahlukatlar sınırımızdan ıcerı bıle alınmammsı gerekmektedır .

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.04.2017 15:21
BGK BGK

İSVİÇRE İSVEÇ bunlar küçük basit ülkeler bunlarla zaman geçirmeye bile değmez TATİL ŞEHRİ gibiler küçük sıradan

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.04.2017 14:52
hasan diktaş hasan diktaş

İSVİÇREDE HENDEK KAZIP ZORLA BASKIYLA TEHDITLE VATANDAŞA ZULMETSELER..COCUKLARINI İSVİÇRE ALPLERINE SILAH ZORUYLA KACIRIP..TERÖRIST YAPSALARDI ..ACABA BU GELEN YAŞLI TEYZELER NE DERDIKI .O ZAMAN..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.04.2017 13:51

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.