;

Baharı!

göçmenlere baskı yaptı. Belçika’da yaşayan Fas asıllı Chafik H., faşizme dayanamadı. Kendisini ateşe vererek intihara kalkıştı.

Avrupa Baharı!
Ortadoğu'da başta Suriye olmak üzere katillerden kaçan sığınmacılara, Türkiye'den başka kimse sahip çıkmadı. Batı'ya giden mülteciler ise yokluğun, yoksulluğun ve ırkçılığın korkunç yüzüyle tanıştı. Belçika'da yaşayan bir gurbetçi buna dayanamadı. Kortjik bölgesinde yaşayan Fas asıllı Müslüman Chafik H. (38), mahkeme binası ve polislerin gözü önünde kendisini yakarak intihara kalkıştı. Vücudunun yüzde 35'i yanan H., ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Chafik H., bu eylemi gerçekleştirmeden önce sosyal medya hesabında "Irkçılıktan bıktım" diye bir mesaj yazdı. Bölgede yaşayan Müslümanlar da sosyal yardım kuruluşlarının kendilerine yönelik ırkçı yaklaşımlarından ve yetkililerin işyerlerine yönelik baskılarından bunaldıklarını anlattı.


Belçika 'daki olay, 2010 yılında Tunus'ta patlak veren ve daha sonra Orta Doğu'ya yayılan Arap Baharı'nı hatırlattı.
Etiketler: ,

kalan karakter 1000

Vatan Vatan

Neo faşistler

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 21.04.2017 10:32
vanli vanli

avrupada yasiyorum,14 yil isletmecilik yaptim,hafanin 7 gunu gunde 15 saat calistim onlarca isci calistirdim,yorulup sattiktan sonra iskence basladi,butun kurumlarda baskilar,var insanlarin bakis acilari ,insanlari bitiriyor,BU YUZDEN VATANIMIZIN KIYMETINI BILIN,BILELIM

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 21.04.2017 10:22
ihsan ihsan

işte yalancı sahtekar avrupanın gerçek yüzü bunlar insan değil hayvan bile değil

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 21.04.2017 08:37

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.