Bugünkü
Takvim

Kurtarıcı

Kristina Kovtun, diyaliz hastası oğlu Alexsay’a bir böbreğini verdi.

ABONE OL
Kurtarıcı
Kazakistanlı Kristina Kovtun, 3 yıl önce doğurduğu oğlu Alexsay'ı ölümden kurtardı. İkinci kez hayata bağladı. Minik yavruya doğumundan kısa süre sonra böbrek yetmezliği teşhisi konuldu. Genç kadın, oğlunu tedavi ettirebilmek için birçok hastaneye başvurdu. Sonunda Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi Organ Nakli Merkezi'nde oğluna çare buldu. Merkezin yöneticilerinden Prof. Dr. Ayhan Dinçkan, naklin başarılı olacağını anlatınca anne hiç düşünmeden oğluna bir böbreğini verdi. İyi geçen operasyon sonucu 3 yaşındaki Alexsay, kendine geldi. Herkese gülücükler dağıtan minik yavru, tam sağlığına kavuşunca taburcu edildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.