Bugünkü
Takvim

Hukuk adamı

Hukuk öğrencisi, üniversite yönetiminin kaldırdığı bütünleme sınavlarını, mahkeme kararıyla geri aldı.

ABONE OL
Hukuk adamı
Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), önceki yıl bütünleme sınavlarını kaldırma yetkisini üniversite senatolarına verdi. Akdeniz Üniversitesi (AÜ) de bu yetkiye dayanarak 3 Ocak 2017'de sınav yönetmeliğinde yapılan değişiklikle tüm fakültelerde bütünleme sınavları kaldırıldı. Senatosu'nun aldığı karar üzerine Hukuk Fakültesi 3'üncü sınıf öğrencisi Macit Mert Yıldız, Antalya 1'inci İdare Mahkemesi'ne yürütmeyi durdurma talebiyle iptal davası açtı. 1'inci İdare Mahkemesi, 10 Mart tarihinde yürütmeyi durdurma kararı verdi. Bunun üzerine üniversite yönetimi, sınavlar için hemen takvim hazırlamaya başladı. Rektör Prof. Dr. Mustafa Ünal twitter hesabından "Sevgili öğrencilerimiz, bütünlemeleri senatomuz geri getirdi" dedi. Ama öğrenciler bu hakkın mahkeme kararıyla geri alındığını belirtti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.