Bugünkü
Takvim

Her dilde evet

ABONE OL
Her dilde evet

Binlerce yıldır her dilden ve her dinden medeniyetlere ev sahipliği yapan , gönlünü 'a açtı. "İş için- aş için- barış için" evet diyen on binlerce Mardinli, Erdoğan'ı, 4 dilde, Arapça, Kürtçe, Süryanice ve Türkçe "Evet" diye karşıladı. Gündüzü tarih, gecesi masal kokan, Güneydoğu'nun incisi Mardin'de vatandaşlar sel olup "Evet" için meydanları doldurdu. 15 Temmuz Şehitler Parkı'nda gerçekleşen mitinge, Mardinliler kadın, erkek çocuklarıyla birlikte katıldı. Apartmanlara ve evlerin camlarına Türk bayrağı asan Mardinliler geçen yıl şehirlerini, evlerini bombalayan "PKK'ya inat Türkiye'nin birliği" mesajını verdi. 38 yaşındaki Zeynep Olguç, "İnanın Sayın Cumhurbaşkanımız gelecek diye uyuyamadım. Sonuna kadar Evet" dedi. "Niye Evet diyeceksiniz" diye sorduğumuz Zeynep Hanım, "Engelli çocuğum var. Erdoğan sayesinde çocuğumu ücretsiz tedavi ettiriyorum. Engelli çocuğum için maaş veriyor. Kimseye muhtaç değiliz" dedi.

Emel Öget ise şunları söyledi: Referandum ile her şey 4x4 olacak. Erdoğan yüzümüzü hiç kara çıkarmadı. Terörü bitirdi şimdi çocuklarımıza iş istiyoruz.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.