Bugünkü
Takvim

Türkler çıldırdı

Erdoğan, “Kanal İstanbul hazırlıkları sürüyor. 59 havalimanı hizmette. Eskiden herkes uçağa binemezdi, şimdi biniyor. Dev projeler art arda açıldı. Batı kıskanıyor, ‘Türkler çıldırdı’ diyorlar” dedi

ABONE OL
Türkler çıldırdı
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "Güzel Bir Türkiye İçin Tabii ki Evet Programı"nda güzellik uzmanları ile bir araya geldi. Erdoğan, konuşmasında şu mesajları verdi:

Örneğin 14 yıl bu ülkede bizler bir sessiz devrim gerçekleştirdik. Bunu ben söylemiyorum bize bugün saldıran Batı konuşuyor. Şu anda kişi başına milli geliri 3 bin 500 dolar olan Türkiye, 11 bin dolara çıkmış. Adama sormazlar mı on yıllar boyu bu ülkede bizi 3 bin 500 dolarlarda niye süründürdünüz diye sormazlar mı? Bunu onlara sormak lazım. Biz aldığımız Türkiye'yi geri götürmedik, ne yaptık, ileri götürdük.

Bizim derdimiz var. Biz bu millete aşığız, biz dertliyiz. Eğer vatandaşımın derdiyle dertlenemez, o problemi çözemezsek hayat bize haram olsun.

Dün (önceki gün) bir hayır çadırına gittim. Dedim niye hayır diyorsunuz. 'çağdaş bir Türkiye için' dediler. Neyiniz eksik dedim. Cevap yok. 'Söyleyin' dedim. Cevap yok. Dedim ki 'bak kardeşim sloganik konuşmayalım. Niye, neyi yapıyoruz bunu bilelim.

Şimdi bir de Kanal İstanbul'un hazırlıklarını yapıyoruz. Zira Boğaz'ın yükünü, tehdit altında olduğu için hafifletelim ve Karadeniz'i Marmara'ya bağlayalım istedik. Şimdi de bunun adımını atıyoruz. 25 havalimanımız vardı, şimdi sayı 59. Biz eskiden öyle kolay kolay uçağa binemezdik, nerede bineceksin? Ama şimdi uçak yolculuğu bitti, otobüs yolculuğuna döndü. Niye bizi batının yöneticileri kıskanıyor? İşte bundan kıskanıyor. Hani eskiden görüyorduk ya 'Çılgın Türkler' diye. 'İşte bu Türkler çıldırdı' diyorlar, birincilikleri alıyorlar diyorlar.

Eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette, ulaşımda daha ileri gideceğiz. Bugün enerjide önemli bir adım atıldı. Şu anda doğalgazın ulaşmadığı ilimiz kalmadı. Biz geldiğimizde 6 vilayette vardı ya. Nerelerden nereye.

Anayasa değişikliğiyle gelen yeni sistem ülkemizin demokraside ve ekonomide ulaşmak istediği hedeflere yürüyüşünü kolaylaştıracaktır. Dana hızlı gideceğiz, patinaj olmayacak.

Biz gelmeden önce Sayın Sezer rahmetli Ecevit'e Anayasa kitapçığı fırlattı. Halbuki ikisi de aynı ekolden, aynı siyasi anlayıştan. Türkiye'de ekonomi deprem geçirdi. Ah kardeşlerim ah, bir gecede bu ülkede yüzde 7500 faiz uygulaması yakalandı. Kim içindi bunlar? Belli bir azınlık için. Enflasyonun yüzde 100'ün üzerine çıktığı günler oldu. Hükümetimiz sizlere KOBİ'lere krediler açıyor. Bence bunları iyi takip edin,

Biz G-20'deyiz şu anda. Bizden önce G-20'de değildi Türkiye. Dünyanın en gelişmiş 20 ülkesinden biri olarak ordayız. Avrupa'nın altıncısıyız. Fakat biz bunları yeterli bulmuyoruz. İnşallah 2023 en az bunun iki katı olacak. Bunu görüyorum.

KÜRSÜDE İMZALADI
Erdoğan, güzellik uzmanlarının tıbbi cihaz kapsamına girmeyen cihazları kullanarak tıbbi amaçlı olmayan işlemleri yapabilmesini düzenleyen Bakanlar Kurulu kararını da kürsüde imzaladı. Erdoğan, "Sizlerin de sorunlarının çözümü konusunda elimizden geleni yapmak görevimiz" dedi.

kalan karakter 1000

veysiosal veysiosal

şırnaktan-ölümüne-kadar-evettttttttttttttttttttttttttttttttttttt

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 30.03.2017 13:42
SEZGİN SEZGİN

Tek lider Muhalefet ve bazı AB ülkeleri sistematik bir şekilde Cumhurbaşkanı’nı hedef alırlarken, bir yandan da hiç utanmadan “neden hep Erdoğan’dan söz edildiğini” soruyorlar. İşte zeytinyağı gibi üste çıkmak diye buna denilir. Çünkü bunun nedeni gayet açıktır. Gece gündüz, her fırsatta, her saat ve dakika ve her bahaneyle, sosyal medyadan TV’lere, yabancı basından, her cins yerli ve yabancı Soros mecrasına kadar hücum edilen, karalanan, iftiraya uğrayan ve hatta Avrupa başkentlerinde, parlamentoların önünde beynine tabanca dayanmış resimleri afişlerle duvarlara asılan lider Erdoğan’dır. Dünyada bir ikincisi de yoktur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 30.03.2017 10:37
ihsan ihsan

allah inşallah türkiyenin önünü açtı benim dinime yardım edene bende yardım ederim diyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır0
cevapla 30.03.2017 09:53
DENIZ DENIZ

Bati durun daha biz neler yapacagiz siz simdiden kuduruyorsunuz peki ileriki zamanlarda ne yapacaksiniz kiskancliktan....

Aynı Görüşte misiniz?
evet27
hayır1
cevapla 30.03.2017 02:38

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.