Bugünkü
Takvim

’nün 'Kahl'amanı

Alman gizli servisi , ’yü savunmakla kalmadı. Ülkelerinde yaşayan teröristlere “MİT sizi izliyor. Türkiye’ye gitmeyin. Tutuklanırsınız” bilgisini verdi. Bu da yetmedi. MİT mensuplarını yakalamak için soruşturma başlatıldı

FETÖ’nün Kahlamanı
Yıllardır DHKP-C, , gibi kanlı terör örgütlerine ev sahipliği yapıp destek veren , Türkiye'de faaliyet gösteren son 'ye de sonuna kadar sahip çıktı. Birçok FETÖ'cüyü barındıran, iltica taleplerini geri çevirmeyen Almanya, ülkelerinde yaşayan teröristleri korumak için gizli servisi 'nin imkanlarını da sonuna kadar kullandı. BND'nin başkanı Bruno Kahl, geçtiğimiz günlerde 15 Temmuz'un arkasında FETÖ'nün olmadığını söylerken, BND ajanlarının FETÖ'nün ikinci ismi Mustafa Özcan'la defalarca görüştüğü ortaya çıkmıştı. BND bu kez de ülkesindeki tüm FETÖ'cüleri korumaya aldı. Türk yetkililerin ve MİT'in Almanya'da yaşayan FETÖ üyelerini isim isim, adres adres belirlediğini iddia eden BND, 300 FETÖ'cüye ve 200 kadar dernek, okul gibi kurumlara uyarılarda bulundu. Alman Federal Haber Alma Servisi bu bilgiyi Anayasayı Koruma Teşkilatı, Federal Savcılık, Federal Asayiş Dairesi, polis ve Eyaletlerin Anayasayı Koruma Teşkilatları'na (LKA) gönderdi.

MERKEL'İN PARTİSİ SAHNEDE
Bu gelişmelerin ardından Aşağı Saksonya ve Kuzey Ren Vestfalya eyaletleri listede yer alan kişileri uyardı. İsmi açıklanmayan bir LKA sözcüsü, bu kişilerin Türk topraklarına ve Almanya'daki Türk temsilciliklerine girmesi durumunda sıkıntı yaşayabilecekleri konusunda uyarıldığını söyledi. Ancak terör sevici Almanlar bununla da kalmadı. Almanya'da Federal Savcılık salı günü, "Gülen yandaşlarını izlediği" yönündeki suçlamalara ilişkin olarak MİT hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. Başbakan Angela Merkel'in partisi CDU Sözcüsü Patrick Sensburg ise "Ajanlar bulundukları takdirde mahkemeye verilmelidir. Diplomatik pasaportu olanların akreditasyonları iptal edilmeli ve bu şahıslar sınır dışı edilmelidirler" dedi.

kalan karakter 1000

osmanlı osmanlı

AĞLAMAYA GEREK YOK İDARECİLER BÜTÜN ALMAN VAKIFLARININ PERSONELİNİ DERDEST ETSİN SORUN ÇÖZÜLÜR.BİR DE LÜTFEN AVRUPA DA EYLEM YAPACAK DİYE HİÇ BİR TERÖRİSTİ YAKALAMASINLAR HATTA MÜMKÜNSE EMNİYETLİ BİR ŞEKİLDE GÖNDERSİNLER Kİ ONLARIN CANI DA YANSIN BELKİ AKILLANIRLAR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 30.03.2017 15:46
Türk Türk

neden oraları karıştırmıyoruz? oraları terörden durulmaz ülkeler yapmıyoruz? yani kısasa kısas.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 30.03.2017 10:12
taka41 taka41

bunu faturasi Berline cok pahaliya patlamali...mesela Türkiyedeki Alman vakiflarina da poslis baskin yapip...aramam yapmali...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 30.03.2017 09:51

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.