Bugünkü
Takvim

’la eşini aldatmış

ByLock’la eşini aldatmış
İstanbul'da /Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/) şifreli haberleşme programı ""u kullandıkları iddiasıyla tutuklu 18 denizci askerin, "terör örgütü üyeliği" suçundan 15'er yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada yetkisizlik kararı verildi. Sanıkların tutukluluk hallerinin devamına hükmedildi. Duruşmada sanıklardan Hakan Duyar, açığa alındığı sırada ByLock kullandığını itiraf etti. Duyar, ifadesinde şunları söyledi: "ByLock kullandım ve sebebini ifadelerimde anlatmıştım. Terör örgütü üyeliğini kabul etmiyorum. Ben bu programı, eşime ihanet sebebiyle kullandım. Eğlenceyi, bar ortamını çok severim. Bu ortamlarda tanıştığım bayanlarla ByLock hattı üzerinden görüştüm."

FETÖ'nün elemanları kanlı planları için ByLock adlı bir yazılım geliştirdi. Ancak bir FETÖ sanığı bu programı çapkınlık yapmak için kullandığını söyledi!

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.