Bugünkü
Takvim

Bulaşık adam !

Hakim, bulaşıkları makinada yıkadığı için Özbek eşine işkence yapan ’ne, 14.5 yıl hapis cezası verdi

ABONE OL
Bulaşık adam !
Adana'da hakim, örnek bir karara imza attı. Nüsret Leymunçiçeği, yaklaşık 3 yıl önce Özbekistanlı Shakhnazahon Leymunçiçeği ile ikinci evliliğini yaptı. İddiaya göre; olay günü evin mutfağında genç kadına, bulaşıkları makinede değil, elde yıkamasını söyledi. İkili arasındaki tartışma kavgaya dönüştü, genç kadın eşi tarafından öldüresiye dövüldü. Öfkeli koca, yüzünde, gözünde ve vücudunda darp izleri oluşan kadını, 2 gün boyunca eve kilitledi. Dışarı çıkmasına da izin vermedi. Bir ara hastaneye gitmeyi başaran kadın, tedavinin ardından Kadın Sığınma Evi'ne yerleştirildi. Dayakçı koca ise yakalanarak tutuklandı. Yapılan son duruşmada eşinin alkol bağımlısı olduğunu belirten genç kadın, "Evlendiğim günden bu yana şiddet görüyorum. 4.5 aylık hamileyken beni yine tekme tokat dövdü. Bebeğim düştü" dedi. Hakim, sanığın, eşine yönelik eylemlerini; 'eziyet' olarak değerlendirdi. En üst sınır olan 14 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Tahliye istemini de kabul etmedi.* İŞKENCEYE ÖRNEK CEZA
Özbek Shakhnazahon 3 yıl evli kaldığı kocasından, sürekli şiddet gördü.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.