Bugünkü
Takvim

‘Elle tacize’ 2 yıl hapis!

‘Elle tacize’ 2 yıl hapis!
Çirkin olay geçen yıl İzmir'de yaşandı. Üç yıldızlı bir otelin muhasebe ve satın alma müdürü olan Nagihan P. (34) aşçı Ş.T.'nin elle tacizine uğradı. Genç kadın, olayı mahkemeye taşıdı. Bu sırada aşçı, işten çıkartıldı. İzmir 14. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dün karar duruşması yapıldı. Sanık Ş.T. Nagihan P.'yi elle taciz etmediğini anlattı. Tahliyesini talep etti. Ancak mahkeme heyeti güvenlik kameralarına kaydedilen olayda suçu sabit gördü. Sanık Ş.T.'ye iki yıl hapis cezası verildi. Fakat ceza 5 yıl ertelendi. Yaşananların ardından psikolojisinin alt üst olduğunu ifade eden Nagihan P. "Şikayet edip, etmeme konusunda çok zorlanmıştım. Ailemle konuştum. Ben bu insanın deşifre olmasını istedim. Bu olaydan sonra iş arkadaşlarım, 'kimsenin yapamadığını sen yaptın' dedi. Geçmiş dönemlerde de aynı kişi yüzünden bir söylenti çıkmış ve bu kişi işten çıkarılmış. Tüm kadınlar sesini çıkarmalı, böyle insanları deşifre etmeliyiz. Tacize uğrayanlar hiç korkmasın" şeklinde konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.