Bugünkü
Takvim

Canım ciğerim

Ukraynalı gelin, kızının sınıf arkadaşı Gizem’in hastalığına kayıtsız kalmadı. Karaciğerini bağışlayarak onu hayata bağladı...

ABONE OL
Canım ciğerim
Ukraynalı , ülkesinde tanıştığı işadamı Remzi Girgin ile birlikte Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'ne gelerek 10 yıl önce evlenip, Yeliz Girgin adını aldı. İlçedeki bir kilit fabrikasında çalışan çiftin evliliklerinden; Neriman (16) ve ikizleri 12 yaşındaki Zeynep ile İrem dünyaya geldi. Fevzipaşa Çerkezköy Sanayi ve Ticaret Lisesi'nde eğitimini sürdüren Neriman'ın en yakın sınıf arkadaşı 16 yaşındaki Gizem Yaşar sık sık evlerine gelip gitmeye başladı. Gizem 2 ay önce aniden rahatsızlandı. Genç kızın iç kanama geçirdiğini belirleyen doktorlar, karaciğer nakli olmasına karar verdi. Gizem'in ailesi ve yakınlarından alınan doku örnekleri tutmadı. Yeliz Girgin kan gruplarının tuttuğunu öğrenince, Gizem'e karaciğerini bağışlamaya karar verdi. Remzi Girgin, üç çocuğunun annesinin karaciğerini vermesine karşı çıkarak, vazgeçirmek için büyük çaba harcadı. Ancak Yeliz Girgin vezgeçmedi, gizlice İstanbul'a giderek karaciğerini bağışladı. 12 saat süren operasyonla Girgin'in karaciğeri Gizem'e nakledildi. Bir hayat kurtarmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Yeliz Girgin, şunları söyledi: "Onu sürekli arayarak teselli ediyorum. 'Ben iyileştim haydi sen de iyileş ve gel' diyorum. Yakında aramıza dönecek ve iyileşecek, artık o da benim kızım sayılır. Organımı bağışlayarak bir çocuğun hayatını kurtarıp, ailesinin de kaderini değiştirdiğime inanıyorum." Organ nakli olan Gizem'in babası Osman Yaşar, kızını sağlığına kavuşturmak için büyük çaba harcadıklarını belireterek "Komşuyduk, şimdi aile olduk" dedi.
6 çocuğu olan Yeliz Girgin "Kendimi annesinin yerine koydum. Birinin hayatını değiştirdim, çok mutluyum" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.