Bugünkü
Takvim

Ayıya bak!

Bir ayı ’i karıştırdı! Köylüler, mezarlığa dadanıp cenazeleri çıkaran ayıyı yakalamak için nöbet tutmaya başladı...

ABONE OL
Ayıya bak!
Rize İkizdere'de mezarlığa dadanan ayı ilçeyi karıştırdı! Geçtiğimiz Perşembe günü İkizdere'nin Şimşirli köyünde bulunan mezarlığa saldıran ve köylülere korku dolu anlar yaşatan ayı bu defa da Güneyce köyü sakinlerini tehdit etmeye başladı. Şimşirli köyünde mezarlıktan cesedi çıkarıp kaçıran ayı, Güneyce köyünün Erikbayırı mahallesinde 2 yıl önce toprağa verilen bir cenazeyi çıkarıp 15 metre uzağa taşıdı. Sabah mezarlık yakınında cesetle karşılaşan köylüler neye uğradığını şaşırdı. Olayın ardından büyük korku yaşayan ve mezarlıkta nöbet tutmaya başlayan köylüler, ayıların artık ayısavarlardan çıkan sesi tanıdığını ve korkmadığı söyleyip yetkililerden çözüm beklediklerini açıkladı.

HİÇBİRİMİZE RAHAT YOK
Güneyce Köyü Muhtarı İsmail Hakkı Taşdelen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Köyümüzde korku içinde yaşıyoruz. İki gün önce Şimşirli köyünde mezarları kazarak ceset çıkaran ayı veya ayılar bu sefer de benim köyüme gelerek 2 sene önce toprağa verilen bir erkek cesedini mezarından çıkardı. Bunu yapanın aynı ayı olduğunu düşünüyoruz. Mezardan 15 metre uzağa kaçırılan cenazeyi orada bırakan ayılara karşı ne yapacağımızı şaşırdık. Köyde korku içinde yaşıyoruz. Şimdi mezarlıklarda nöbet tutmaya başladık. Yarın hangimizin mezarını açacak korkusu içindeyiz. Ölümüzü de dirimizi de rahat bırakmıyorlar. Ayı korkusu yaşamak istemiyoruz."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.