Bugünkü
Takvim

Artık yuvaları var

ABONE OL
Artık yuvaları var
'da 3 ay boyunca kira su ve elektrik borcunu ödeyemediği için evden çıkartılan Veysi Hurma, eşi ve 3 çocuğuyla birlikte gardıroptan evde kalmaya başladı. Hurma, Kemal Sunal'ın Gülen Adam filminden etkilendiğini söyledi. Ev bulana kadar böyle yaşayacaklarını söyleyen ailenin bu durumu yetkilileri harekete geçirdi. GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik konuya el attı. Dün aileyi ziyaret eden Çelik, hurdacılık yapan Veysi Hurma'ya Haliliye Belediyesi'nde iş verileceğini açıkladı. Çelik daha sonra sözlerine şöyle devam etti: "Ailenin kendi içinde de bir takım sıkıntıları var. Kendilerine göre bir çıkış yolu bulmuşlar. Belediyelerimiz bu konuda çok duyarlı. Devletimiz sosyal bir devlet. Her ocağın tütmesi için gayret gösteriyor." Bakan Çelik'in ziyarette bulunduğu Hurma ailesi dün geceyi bir otelde geçirdi. Daha sonra kendileri için kiralanan eve yerleştirilecekler.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.