Bugünkü
Takvim

Kayıp çocuk tavan arasındaymış!

Şeker hastası 14 yaşındaki Hasan, babasına kızınca kayıplara karıştı. AFAD ve jandarma seferber oldu. Açlığa dayanamayınca ‘Tavan arasındayım’ diye mesaj attı.

Kayıp çocuk tavan arasındaymış!
Afyonkarahisar'da ortaokul öğrencisi Hasan Bay, 2 gün önce babasıyla okula gidip gitmeme konusunda tartıştıktan sonra kayboldu. Bir süre çevrede arama yapan aile Hasan'ın cep telefonuna ulaşamayınca jandarmadan yardım istedi. Bölge halkının da katılımıyla kayıp çocuğun bulunması için çalışma başlatıldı. Jandarma ve AKUT ekiplerinin özel eğitimli köpekler yardımıyla sürdürdüğü çalışmalarda Hasan'ın en son telefon sinyalinin alındığı bölgede gece boyunca aramalar yoğunlaştırıldı ancak bir sonuç elde edilemedi. Şeker hastası olduğu belirtilen Hasan Bay'ın ailesinin aramalarına cevap vermediği, en son bir arkadaşıyla görüştüğü ve "Düz arazideyim, nerede olduğumu bilmiyorum. Üşüyorum" dediği belirtildi. Aramalar sürerken anne Arife Bay'ın telefonuna oğlundan mesaj geldi. Annesine çok acıktığını yazan Hasan evin çevresindeki jandarmanın gitmesi ve babasının dövmeyeceği şartıyla eve geleceğini söyledi. Hasan daha fazla açlığa dayanamadı ve tavan arasında saklandığını haber verdi. Evdekiler şeker hastası çocuğu tavan arasından indirdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.