Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 26.03.2017 Gazete
ABONE OL

16 Nisan düğün günüdür

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün Antalya’da 781 milyon lira yatırımla hayata geçirilen eserlerin toplu açılış törenine katıldı. Referandum mesajı veren Erdoğan “Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olacak Türkiye için 16 Nisan düğün günüdür, bayram günüdür” ifadelerini kullandı

16 Nisan düğün günüdür
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Antalya'da Kepez Arena önünde düzenlenen yaklaşık 781 milyon lira yatırımla hayata geçirilen eserlerin toplu açılış törenine katıldı. Burada halka seslenen Erdoğan şöyle konuştu:

16 NİSAN DÜĞÜN GÜNÜDÜR: Bu milletin cebinden paralarını çalanlar, hak etmedikleri bir gücü kullanarak kendilerine paralel iktidar kuranlar için 16 Nisan elbette kabus günüdür. Ama Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile 2023 hedeflerine ulaşarak, dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olacak Türkiye için 16 Nisan düğün günüdür, bayram günüdür, bunu böyle biliniz.

KILIÇDAROĞLU YALAN SÖYLÜYOR: Kılıçdaroğlu çıkmış 'Cumhurbaşkanı lokantaları kapatacak' diyor. Böyle bir şey olabilir mi? Yalan üstüne yalan, yalanı bunun kadar güzel kullanan yok. Sen yalan makinesisin. Kimsenin inandığını sanmıyorum ama yine de aklı karışanlar için söylemekte fayda var. Devlet bir saatte, bir gecede kimseye teslim edilmeyecek.

12 MADDEYİ OKUYUN: Vatandaşlarımız 18 maddeyi alsınlar, teker teker okusunlar. Son iki madde yürürlük ve değişikliklerle, dört madde farklı hususlarla ilgili. Geri kalıyor 12 madde. Bu 12 maddeyi okuyan Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi'nin ne getirdiğini, ne götürdüğünü rahatça görebilir.

TÜM DÜNYA DUYSUN: Antalya'dan öyle güçlü bir şekilde söyleyelim ki sadece muhalefet değil, Kandil, Pensilvanya, Avrupa, bütün dünya duysun. 'Sayın Cumhurbaşkanı hayır diyecek olanlara terörist diyor' diyorlar. Hayır, benim öyle bir derdim yok. Kim hayır diyor, Kandil'deki teröristler hayır diyor, İmralı hayır diyor, Pensilvanya'daki hayır diyor. Kişi sevdikleriyle beraberdir. Eğer Kandil'deki, bu ülkemizi bölmeye, milletimizi parçalamaya çalışanlarla beraber hareket edeceksek, bu uyarıyı yapıyorum. Tek millet için, tek bayrak için, tek vatan için, tek devlet için evet mi?

Hasan AY