Bugünkü
Takvim

Çatıda bitti

İzmir’in Buca ilçesinde iş için verilen malzemelerle 20 metre uzunluğunda merdiven yapıp cezaevinden kaçmaya çalışan 6 mahkum, çatıda yakalandı.

ABONE OL
Çatıda bitti
'nda değişik suçlardan dolayı kalan H.T., B.C., R.D., R.U.Ö., B.D. ve A.B. kendilerine çeşitli el işleri için verilen örgü iplerini ve fırça saplarını kullanarak yaklaşık 20 metre uzunluğunda "halat merdiven" yaptı. Havalandırmanın kapatılması ve sayımların yapılmasından sonra harekete geçen mahkumlar, tuvaletlerden söktükleri musluklarla kapıyı kırarak havalandırmaya çıktı. Havalandırmadan çatıya ulaşan 6 mahkum, jandarma ekiplerince fark edildi. Mahkumların firar etmesini engellemek için havaya ateş açan jandarma ekipleri, mahkumların firar girişimini son anda önledi. Çatıya çıkan mahkumlar itfaiye merdiveniyle çatıdan indirilirken, mahkumlardan birinin çatıya çıkamadan diğerinin ise 10 metrelik iç havalandırma boşluğundan atladığı sırada ayağının kırıldığı öğrenildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.