Bugünkü
Takvim

Acil nakil aranıyor

Gamze, babasından alacağı böbrekle hayata tutunacaktı. Ancak İsmet Akkavak evi terk etti, bir daha geri dönmedi!

Acil nakil aranıyor
İzmir'in Bayındır İlçesi'nde yaşayan 18 yaşındaki Gamze Akkavak'a 3 yıl önce, baş ve karın ağrısı şikayetiyle gittiği Bayındır Devlet Hastanesi'nde 'böbrek yetmezliği' teşhisi konuldu. Anne Emine Akkavak (45) kızına tekrar can vermek istedi ama kalp damarlarımdaki tıkanıklık nedeniyle doktorlar nakil yapamayacaklarını söyledi. Baba İsmet Akkavak'ın (52) böbreği ise uyumlu çıktı.

5 ÇOCUKLA BİR BAŞINA
Ancak baba Akkavak 1 yıl önce evi terk edince Gamze ortada kaldı. Derme çatma bir evde yaşadıklarını söyleyen anne Emine Akkavak, "Eşimle ciddi bir sorunumuz yoktu. Aramızdaki huzursuzluk artınca 5 çocukla ortada kaldım. Gamze'nin böbreğe ihtiyacı olduğu kadar, baba sevgisi ve şefkatini de ihtiyacı var" dedi. Gamze ise şunları söyledi: "Ayda bir kez diyalize giriyorum. Evde ise her gün bana verilen makineye bağlanıyorum. Eski sağlığıma kavuşmak ve ben de yaşıtlarım gibi normal bir hayat sürmek istiyorum. Babam beni yıktı. Ondan umudu kestim. Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, böbrek nakli için sıra bekliyorum."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.