Bugünkü
Takvim

İnsanlığa insafsızlık

Doktor 'da kaza yapan yaralılara yardım etmek istedi. Otobüsten inip görevini yerine getirdi. Ancak otobüs şoförü, onu beklemeden yoluna devam etti.

ABONE OL
İnsanlığa insafsızlık
Konya'dan Muğla Marmaris'e gitmek için bir yolcu otobüsüne binen doktor 'nun başına gelmeyen kalmadı. Dün yaşanan olayda otobüsün şoförü Mehmet İskender, Antalya Gündoğmuş'a geldikleri sırada, bir otobüsün yuvarlandığını fark etti. Otobüsü durduran şoför, yolculara 'Aracı terk etmemelerini' söyleyip kaza yapanlara yardıma gitti. Sütçüoğlu da 'Ben doktorum yardım edeyim' diyerek yaralılara yardım etmek istedi. Ancak o yaralılara müdahale ederken şoför araca geri dönüp doktoru almadan yola devam etti. 10 dakika sonra 112 ekiplerine 3 yaralıyı teslim eden doktor, dağ başında bırakıldığını fark etti. Yapılanın insanlık dışı olduğunu söyleyen ve şoför hakkında şikayetçi olan Dr. Sütçüoğlu, " Şoför oradayken ben de gittim ve beni gördü. Yaralılara gerekli müdahaleyi yaptım. 112 ekipleri gelince de onlara teslim ettim. Hızlı yürüdüm ve tekrar otobüse binmek istedim ama otobüs durduğu yerde yoktu. Burası dağ başıydı, yanımda oturan kişi de benim doktor olduğumu şoföre söylemiş. Buna rağmen beni bıraktı, dağ başında yalnız kaldım." Otobüsün şoförü Mehmet İskender ise Sevim'in doktor olduğunu bilmediğini söyleyip "Ben otobüsteki yolcuların güvenliğinden sorumluyum. Ben durduktan sonra başka bir kazaya neden olsaydık nasıl hesap verirdim? Doktor olduğunu bilseydim beklerdim" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.