Bugünkü
Takvim

Elveda Kadife!

’in altını bezleyip evinde beslediği Kadife isimli buzağısı geçen hafta hayatını kaybetti. Büyük üzüntü yaşayan genç kadın, “Ölümü ile yıkıldım” dedi.

ABONE OL
Elveda Kadife!
Uzun yıllar İstanbul'da yaşayan Leyla Çelik, geçtiğimiz yıllarda Rize'nin İyidere İlçesi'ndeki annesinin yanına yerleşti. Burada Hanımkız isimli bir ineği besledi. Hanımkız, doğum sırasında ölünce yetim kalan buzağıyı sahiplendi. Hayvana Kadife ismini verdi. Kış aylarında ahırda üşümesin diye altını bezleyip evine getirdi. Kadifeyi bir bebek gibi büyütüp besledi. Yedikleri, içtikleri ayrı gitmedi. Ancak Kadife, geçtiğimiz hafta rahatsızlık geçirdi. Sağlık durumu her geçen gün kötüleşti. Birkaç gün önce ise hayatını kaybetti. Buzağısı ölünce dünyası başına yıkılan Çelik, büyük acılar çekti. 'Yokluğun cehennem' Yaşadığı üzüntüyü sosyal medyadan dile getirdi. Kadife'nin fotoğrafını Facebook'a koyup "Yokluğun cehennem, cennetim sensin" yazılı duygusal bir paylaşım yaptı. Kadife'yi unutabilmek için bir süreliğine Rize'den ayrıldığını söyleyen Çelik, "Ona çok bağlıydım. Ölümü ile yıkıldım" dedi

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.