Bugünkü
Takvim

Tiyatroseverler!

heyecanı başladı. Türkiye’nin dört bir yanından gelenler, bilet almak için geceden kuyruğa girdi

ABONE OL
Tiyatroseverler!
Adana'da bu yıl 19'uncusu düzenlenecek ve Türkiye'den 12, yurt dışından 9 olmak üzere toplam 21 oyunun sahneleneceği Devlet Tiyatroları- Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali heyecanı başladı. Vatandaşlar, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü'nde başlayacak festivale bilet alabilmek için satıştan 18 saat önce kuyruğa girdi. 22 bin bilet, satışa sunulduktan birkaç saat sonra tükendi. Festivalde sahnelenecek oyunları izleyebilmek için bilet satışından bir gün önce saat 16.00'da tiyatroya gelen ve ilk bileti satın alan Saadet Ballı "Geçen sene de aynı şekilde bekledim. O zaman beşinci sıradaydım ama bu yıl erken geldiğim için birinci sıradan biletleri aldım. Yılda bir kez bu heyacanı yaşıyoruz. İnternetten satın almak sıkıntılı olduğu için 7 yıldır buraya gelip takip ediyorum" diye konuştu. Gece başlayan bilet kalabalığı, gündüz saatlerinde uzun kuyruklara dönüştü. Satışa 10 liradan sunulan biletlerin, birkaç saat sonra tükendiği belirtildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.