Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 20.03.2017 Gazete
ABONE OL

Avrupa savaş açtı

Yıllarca Geert Wilders’in partisinde görev aldı. Müslümanlar’a yapılan haksızlıkları görünce İslam’ı seçti ancak siyasetten kopmadı. lı politikacı , Avrupa’nın tüm ikiyüzlülüğünü Yaz-Boz’a anlattı

Avrupa savaş açtı

Arnoud Van Doorn, bundan 4 yıl öncesine kadar İslam karşıtı, aşırı sağcı Geert Wilders'in partisinde siyaset yapıyordu... Politik kariyerinin başlarında kendisi de İslam karşıtı bir figürdü. 2011'de Wilders'in imza attığı İslamiyet düşmanı 'Fitne' filminden sonra yaptıklarını sorgulamaya başlayan Van Doorn, kısa süre içinde İslam ve Müslümanlar'a karşı tutumuyla bilinen aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nden (PVV) ayrılarak Müslümanlığı seçti. Üyesi olduğu İslami norm ve değerleri merkeze alan Birlik Partisi'yle siyasetten kopmayan lı politikacı, aHaber'in ses getiren programı Yaz-Boz'a konuştu. Son dönemde Hollanda- arasındaki gerginliği değerlendiren Van Doorn, Avrupa'nın Erdoğan'dan korktuğunu söyledi. İşte o açıklamalar:

Avrupa çöküyor. Bunun için Türkiye'ye savaş açtı: Benim görüşüme göre son dönemdeki olaylar sadece Türkiye ile değil İslam'la ilgili olan bir durumdur. Bunun temelinde ise Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra Osmanlı İmparatorluğu'nun yıkılması üzerine Batı Avrupa'da yeniden bir İslami bir etkinin oluşmasını istemeyen Avrupa'nın karar yapıcı liderleri vardır. Avrupa'nın karar yapıcıları ile Avrupa'nın kapitalist sistemi, kendi etkilerini ve pozisyonlarını kaybetmekten korkuyorlar. İslam'la savaşmalarının ve aynı zamanda bu aşamada Türkiye ile savaşmalarının temel nedeni de budur.

Avrupa Erdoğan'ı tehdit olarak görüyor: Türkiye, başkan Erdoğan gibi güçlü bir lidere sahip. O, sadece Türkiye'deki değil dünyadaki Müslümanlar'ı da destekliyor. Bu, Avrupalı liderlerin istemedikleri bir şeydir. Türkiye'yi bir tehdit olarak görüyorlar çünkü İslam dünyası güçlü bir lidere sahip değil. Başkan Erdoğan güçlü bir İslami liderdir. O Müslümanlar'a ve Batı Avrupa'da baskı altında olan Müslüman azınlıklara yardım ediyor.

Avrupa, Türkiye'nin peşinden gelmesini istiyor: Şu anda , Batı Avrupa'da yaşayan insanlar açısından çok popüler değil. Onlar, her zaman Türkiye ile ve Doğu'da ve Ortadoğu'da yer alan diğer ülkelerle Batı Avrupa arasında köprüler kurmak isterler. Ama temel olarak güçlü bir Türkiye istemezler. Onlar diğer küçük üye ülkeler gibi Avrupa Birliği liderlerinin peşinden giden bir Türkiye isterler. Ancak Türkiye gelişiyor, ekonomisi büyüyor, Türk insanının öz farkındalığı artıyor ve güçlü liderleriyle birlikte hareket ediyorlar.

Türkiye güçleniyor: Türkiye'nin etkisi artıyor. Türkiye'nin diğer devletlerle ilişkisi gelişiyor. Ekonomik açıdan önem taşıyan, hava alanları ve limanlar gibi projeleri yaparak ve organize ederek Türkiye yeniden yükseliyor. Bunlar, batının etkisini azaltan hususlardır. Bu yüzden çok rahatsız oluyorlar.


Eskiden ırkçı parti üyesi olan van Doorn şimdi İslamiyet'i rehber edinen Birlik Partisi için çalışıyor.

kalan karakter 1000

ihsan ihsan

it ürür kervan yürür allah yar ve yardımcımızdır

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 20.03.2017 09:07
mehmet mehmet

ARAYAN MEVLASINI DA BELASINI DA BULURMUŞ BU ÖNCE BELASINI ARARKEN SONRADAN MEVLASINI ARAR DURUMA DÜŞÜNCE MEVLANIN YOLUNU BULMUŞ. iki yol vardır biri şeytanın yolu, biri ALLAHIN yolu, peygamber (s.a.v)efendimizin gittiği yol.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 20.03.2017 09:06
Vatansever Vatansever

Buğüne kadar Türkiye'yi parmağında oynatan AB ve Terör destekçisi Ülkelerin Karşısında Dimdik duran bir cumhurbaşkanımız var.Her yönden Güçlenen bir ülke var o nedenle kuduruyorlar.Allah,Bu ülkelerin bütün tuzaklarını bozdu ve maskeleri yüzlerinden düştü.Bütün çirkeflikleri gün yüzüne çıktı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 20.03.2017 03:44

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.