Bugünkü
Takvim

Mucize çocuk yardım bekliyor

İşitme engelli minik Samet; kanser, epilepsi ve astım gibi hastalıklarla mücadele ediyor. Ancak onu bu rahatsızlıklar değil yoksulluk ölüme sürüklüyor!

ABONE OL
Mucize çocuk yardım bekliyor
Uşak'ta 4 yaşında ağır gelişim geriliği, karaciğer kanseri, epilepsi, astım, bronşit gibi hastalıklara rağmen yaşam mücadelesi veren işitme engelli Samet Girgin, sağlığına kavuşabilmek için yardımseverlerin desteğini bekliyor. Anne Sevcan Girgin birçok hastalıkla mücadele ederken 4 Ocak'ta da evlerinin yandığını söyledi. Oğlunun tedavisi için evde kullandıkları cihazların da yandığını, sadece mama makinesini kurtarabildiklerini anlatan Girgin, "Oğlumun midesinde enfeksiyon oluştuğu için gastrostomi tüpünü çıkardılar. Maddi sıkıntılarımızdan dolayı tekrar bu cihazı alamadık ve taktıramadık. Samet'i biberon ile beslemeye başladık" diye konuştu. Samet'in mama, bez ve sağlık giderleri için aylık bin 500, 2 bin lira civarında harcamaları olduğunu, eşinin asgari ücretle bir fabrikada işçi olarak çalıştığını dile getiren çaresiz anne, yetkililerden ve hayırseverlerden kendilerine destek olmalarını istedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.