Bugünkü
Takvim

Sonsuza DENK mücadele

ABONE OL
Sonsuza DENK mücadele
Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile ırkçı Geert Wilders, Türk düşmanlığı üzerinden kampanya yaptı. Oy toplamaya çalıştı. Ancak geçtiğimiz Çarşamba günü yapılan seçimlerde hüsrana uğradı. İki faşist de vekil kaybı yaşadı. Fakat o seçimden başarıyla çıkan DENK adlı bir parti vardı. Türk asıllı Tunahan Kuzu ve Selçuk Öztürk'ün kurduğu Denk (Düşün) Partisi, ikisi Türk, biri Fas asıllı 3 milletvekili çıkararak tarih yazdı. lideri Kuzu, "En önemli hedefimiz, 'da aynı Batı Avrupa'daki gibi artan ırkçılığa, İslamofobiye, insanları karşı karşıya getirip kışkırtan Wilders ile Rutte gibi siyasetçilere ve onların peşinden giden insanlara karşı mücadele vermek olacak" açıklamasını yaptı. Partinin kurucularından Öztürk ise "Siyaset okulu açıp gençleri yetiştireceğiz. Yerel politikada gençlere ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.