Bugünkü
Takvim

Organize işler!

İşadamı Levent K.’nın kardeşini kaçıran 6 kişi nefes kesen bir operasyonla yakalandı. olarak 100 bin euro değerindeki iş makinesi isteyen şüpheliler adliyeye sevk edildi

Organize işler!
İstanbul Kartal'da 14 Mart günü tanınmış bir firmanın şantiyesinde taşeron olarak hizmet veren firmanın sahibi Levent K.'dan alacağı bulunduğunu iddia eden Murat O. (31) ve beraberindeki 5 kişi firma sahibini bulamayınca kardeşi Yusuf K.'yı kaçırdı. Murat O. ağabeyi arayarak önce 150 bin TL istedi. Daha sonra kararını değiştirerek 100 bin avro değerinde bir iş makinesi talep etti. Aracın resmi olarak üzerlerine geçmesinin ardından rehine Yusuf K.'yı bırakacaklarını söyledi. Durum emniyet güçlerine bildirildi. Fidyecilere firmaya ait iş makinesi bulunduğu Balıkesir'de tıra yüklenerek şahısların talebi üzerine Gebze'ye doğru yola çıkartıldığı söylendi. Polis, 48 saat süren çalışmanın ardından şüphelilerin Yusuf K.'yı Pendik'te bir rezidansta alıkoyduğunu tespit etti. Adrese sabah operasyon düzenlendi. Murat O. (32) ve silahlı adamı Mutlu A. (26) yakalandı. Rehine de kurtarıldı. Mutlu A'nın 48 saat boyunca Y.K.'nın başında silahla beklediği öğrenildi. Emniyet güçleri grup lideri olduğu öne sürülen Murat O.'yu da yakalamak için bir süre evde bekledi. Eve gelen Murat O. da üzerindeki silahla birlikte yakalandı. Şahısların polis ekiplerinin operasyonundan hemen önce başka bir eve geçmek için hazırlık yaptıkları iddia edildi. Ekipler eğer 10 dakika daha geç gelseydi iki küçük çocuğu bulunan rehine Y.K başka eve nakledilecekti. Emniyet güçleri kaçırma olayına karışan eden Murat T. (35), Çetin Ş. (33),Yakup D. (28), Nihat K.'yı (30) da yakalayarak gözaltına aldı. İfadeleri alınan şüpheli Murat O., hafriyat işini yaptığını, Levent K.'nında kendisine borcu olduğunu söyleyerek "Paramı vermedi. Borcumuzu istedik " dedi. Soruşturmanın ardından Murta O ve 5 adamı adliyeye götürüldü. Şüpheli Murat O. Emniyet çıkışında "Levent dolandırıcının tekidir" diye bağırdı.

Yunus Emre KAVAK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.