Bugünkü
Takvim

Hayat diyeti!

Diyetisyen 50 kilo vererek, hastalarına örnek oldu

Hayat diyeti!
Çocukluğundan beri obezite sorunu yaşayan (25), 2010 yılında İstanbul Arel Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü kazandı. Üniversite 4. sınıfta bölümüyle ilgili staj yapmak için başvurduğu birçok yerden kilolarından ötürü olumsuz yanıt alan Baburcan, zayıflama kararı aldı. 1.5 yılda 50 kilo vermeyi başaran genç kadın, 2 yıldır diyetisyen olarak çalıştığı özel bir hastanede kilo sorunu yaşayan hastaları motive etmek için örnek olarak kendisini gösteriyor. Baburcan şunları söyledi: "110 kilodan 60 kiloya düştüm. Hastalarımla ilgilenirken onları daha iyi anladığımı düşünüyorum. Kilo verirken ne kadar zorlandıklarını tahmin edebiliyorum."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.