Bugünkü
Takvim

700 fırına browni operasyonu

700 fırına browni operasyonu
Bir süredir ekonomik krizle boğuşan Venezuela'da ilginç bir operasyon düzenlendi. Buğday kıtlığıyla mücadele etmek için alınan kararlar kapsamında 700 fırına baskın yapıldı. Düzenlenen operasyonda 4 fırıncının 'yasadışı brownie ve pasta' yaptığı tespit edildi. Fırınlar ellerindeki mevcut buğdayın yüzde 90'ını ekmek yapımında kullanmak zorunda. Ancak fırıncılardan ikisinin, yaptıkları ekmek ve kruvasanlarda fazla miktarda buğday kullandıkları, diğer ikisinin ise son kullanma tarihi geçmiş buğdayla brownie' yaptıkları belirlendi. Başkan Nicolas Maduro muhalif işletmelerin stok yaparak fiyatları tırmandırdığını savunurken, fırıncılar ise ulusal çaptaki buğday kıtlığı için hükümeti suçladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.