Bugünkü
Takvim

Hemşire ana

Yıllardır kanser hastalarına bakım yapan hemşire Nuray Aydoğmuş’un en zor görevi, 6 yaşındaki lösemili oğlunu yaşatabilmek oldu...

ABONE OL
Hemşire ana
Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi Hematoloji Bölümü'nde görevli hemşire Nuray Aydoğmuş, lösemi hastası oğlunun hayata tutunması için evde hem annelik hem de hemşirelik yapıyor. Görev yaptığı ünitede kanser hastası çocukların ellerini tutan, aileleriyle gözyaşı döken Aydoğmuş, yaklaşık 1.5 yıl önce lösemi teşhisi konulan oğlu Onur için de 'beyaz melek' görevini üstlendi. Uygun donörün Türkiye'de bulunamaması nedeniyle büyük sıkıntı yaşayan anne, eşi ve oğlunun yüzünü İsrail'de bulunan kök hücre güldürdü. 6 yaşındaki Onur, aralık ayında yüzlerce kilometre uzaktan getirilen kök hücrenin nakledilmesi ve hemşire annesinin özenli bakımı sayesinde yaşama tutundu. Hastalık sürecinde sağlık personeli arkadaşlarından büyük destek gördüğünü anlatan Nuray Aydoğmuş, "Doktorlar, hemşire arkadaşlarım Onur'u kendi çocukları gibi benimsediler. Birlikte zor bir süreç atlattık" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.