;

'liler yine ve tutuklularına sahip çıktı

'li 5 milletvekili Türk, Demirtaş ve Cumhuriyet gazetesi tutuklularını ziyaret ettiler

CHPliler yine FETÖ ve PKK tutuklularına sahip çıktı
, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yürütülen ve operasyonları kapsamında tutuklanan milletvekilleri ve Cumhuriyet Gazetesi yazarlarının serbest bırakılmasını istedi. Aralarında 'ın da olduğu 5 milletvekili Ahmet Türk ve HDP Eş Genel Başkanı ile Cumhuriyet gazetesi yazarlarını cezaevinde ziyaret etti. Ziyaretlere ilişkin bilgi veren Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, tutuklu milletvekilleri ve Cumhuriyet gazetesi yazarlarının serbest bırakılmasını istedi.

CHP'li Sağlar, birlikte cezaevi ziyaretinde bulunduğu İstanbul Milletvekilleri Ali Şeker, Eren Erdem ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal'la birlikte Meclis'te basın toplantısı düzenledi. Adalet Bakanlığı'ndan aldıkları izinle Edirne ve Silivri'de cezaevi ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirten Sağlar, Ahmet Türk, Selahattin Demirtaş ve Cumhuriyet gazetesi yazarlarıyla yaptıkları görüşmelere ilişkin "Uygulanan tecrite rağmen sağlık durumları ve moralleri iyi. Hatta bizden bile moralleri iyi" ifadesini kullandı. Milletvekillerine yapılan operasyon ve tutuklanma yöntemlerinin hukuki değil siyasi bir operasyon olduğunu öne süren Sağlar, "Milletvekilleri derhal serbest bırakılmalıdır. 74 yaşındaki Ahmet Türk'ün tutuklanması, tıpkı seçilmiş milletvekillerinin tutuklanması gibi terör ve şiddeti besler, Türk derhal serbest bırakılmalıdır. Yüzbinlerce insan KHK'lar ile haklarında hiçbir yargılama yapılmadan görevden uzaklaştırılmış, cezaevlerine atılmıştır. KHK'lar yük hükmünde sayılmalıdır. OHAL derhal kaldırılmalıdır" diye konuştu. Sağlar, CHP'nin dokunulmazlıkların kaldırılması yönünde oy kullandığının hatırlatılarak Demirtaş'la bu konuların konuşulup konuşulmadığı sorusu üzerine "Demirtaş'la geçişle ilgili değerlendirmemiz olmadı" dedi. Sağlar HDP'li milletvekillerinin cezaevi ziyaretine izin verilmemesiyle ilgili de "Biz talep ettik, Adalet Bakanlığı izin verdi. Yerinde gözlemde bulunduk" diye konuştu.

SABAH

  • 01 Aralık 2016, Perşembe

kalan karakter 1000

xs xs

Tabi bu adamın fikri neyse zikride odur Fikirsiz fikri.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 01.12.2016 14:34
vtnds vtnds

tabii sira bu chp'li hainlere geliyo,.!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 01.12.2016 10:42

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.