Bugünkü
Takvim

Söke söke General oldu

Hainler, ’te Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaldığı otele saldırdı. Amaçlarına ulaşamayınca kayıplara karıştı. Albay , 16 gün boyunca dere tepe gezip teröristleri yakaladı. Emeğinin karşılığını da alıp tuğgeneral oldu

Söke söke General oldu
TSK'nın gözbebeği olan Su Altı Taarruz (), Muharebe Arama Kurtarma (MAK) ile özel kuvvetlere sızan 'cü hainler 15 Temmuz kanlı girişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele saldırdı. 2 polis memuru şehit oldu. Ancak teröristler amaçlarına ulaşamayınca ağır silahlarını bırakıp kayıplara karıştı. 16 Temmuz'dan itibaren İzmir Bornova Komando Tugayı'nda görevli , yaklaşık 200 kişilik birlikleriyle darbeci askerlerin peşine düştü. Gece- gündüz hiç durmadan dağlarda teröristleri aradı. Tüm operasyonları bizzat yönetti. Polis özel harekat timlerinin kendilerine yardımlarını da koordine etti. Büyük özveriyle süren araştırmalar sonrasında ilk olarak saldırganlarından, MAK timi üyelerini yakaladı. Ardından Şirinköy'de bu kez SAT içine sızan vatan hainlerini kıskıvrak ele geçirdi. Başarılı geçen ve emrindeki hiçbir askerin burnu dahi kanamadan operasyonu tamamlayan Jandarma Albay Semih Okyar, "Vatanını seven her subay gibi gelip düşmanı yakaladık" açıklamasını yaptı.

FOÇA'NIN YENİ GENARALİ
Başarısıyla hak ettiği, beklediği terfi, farklı soruşturma dosyalarıyla engellenen Albay Semih Okyar, Jandarma Genel Komutanlığı'ndaki atamaların İçişleri Bakanlığı'na devredilmesiyle Tuğgeneral rütbesine terfi ettirildi. Ve Foça Dağ ve Komando Tugay Komutanı olarak görevlendirildi.


Darbeci timleri, 16 gün boyunca gece gündüz askerlerinin başında dağlarda geçirip arayan, operasyonları bizzat yöneten Albay Semih Okyar, oldu.

FETÖ'NÜN İFTİRALARINA MARUZ KALDI
Türkiye'nin en önemli askeri birliklerinden Kırkağaç, Bornova gibi komando eğitim komutanlıklarında yüzlerce komando askerini yetiştiren Albay Semih Okyar, 3 yıl önce tuğgeneral olabilmek için Yüksek Askeri Şura'ya (YAŞ) girmeye hak kazandı. Ancak FETÖ üyesi mensuplarının kendisine yönelik iftira mektupları sonrasında açılan davalar nedeniyle 3 yıl terfi ettirilmedi. Hakkındaki soruşturmalardan birisi bitmeden diğeri açıldı.

HAİNLERİ YAKALADI
Darbeci timleri, 16 gün boyunca gece gündüz askerlerinin başında dağlarda geçirip arayan, operasyonları bizzat yöneten Albay Semih Okyar, Foça Dağ ve Komando Tugay Komutanı oldu.

kalan karakter 1000

atilla atilla

orgenaralliğe kadar gidersin İNŞALLAH ,

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 08.08.2016 15:52
hüseyin köse hüseyin köse

bu ülkenin böyle komutanlara ihtiyacı var saol paşam allah gönlüne göre versin

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 08.08.2016 12:56
hasan hasan

Bu cesur komutan ordumuza örnek olmalı. Yükselmelerde kurmaylık yerine cesurluk, fedakarlık geçerli olmalı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 08.08.2016 11:05
egelikartal egelikartal

allah başarını arttırsın sayın komutanım,milletine bayrağına vatanına bağlı kahraman askerler yetiştirin millet sizinle

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır0
cevapla 08.08.2016 04:33

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.