Bugünkü
Takvim

Atama fırtınası

’nda yeni görev dağılımı yapıldı. Dışişleri Müsteşarı BM Daimi Temsilciliği’ne, Bakan Yardımcısı Naci Koru, Cenevre Büyükelçiliği’ne atandı

Atama fırtınası
Dışişleri Bakanlığı'nda son dönemin en önemli değişiklikleri yaşandı... Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, yeni kararnameyle birlikte Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi olarak görevlendirildi.Müsteşar Yardımcısı Murat Esenli'nin yeni görev yeri Roma oldu. Siyasi İşler Genel Müdürü Hulusi Kılıç, Kişinev'e atandı. sözcüsü Tanju Bilgiç ise Belgrad Büyükelçisi olarak görev yapacak. Eski Libya Büyükelçisi Ali Kemal Aydın da Berlin'e atandı. Bratislava Büyükelçiliği'ne ise Aslıgül Üğdül'ün atandığı öğrenildi.

FİDAN LİSTEDE YOK
Bakan Yardımcısı Naci Koru da görev değişikliği yaşayan isimlerden biri. Koru, BM Cenevre Daimi Büyükelçisi oldu. Bağdat Büyükelçisi Faruk Kaymakçı, AB Daimi Temsilcisi oldu. MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın yer almadığı kararnamede Almanya Büyükelçisi H. Avni Karslıoğlu'nun ise Merkeze geleceği görüldü.

Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu Birleşmiş Milletler'e atandı. Bakan Çavuşoğlu, büyükelçilere görev yerlerini telefonla bildirdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.