Bugünkü
Takvim

Taş kesildiler!

Taş kesildiler!
Bingöl'ün Sarıçiçek Köyü'ne 2 Eylül'de düşen meteor parçaları, köylüleri milyoner yaptı. Zengin olma hayalleri kuranlar ise buldukları taşların olup olmadığının tespiti için İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi'ne yolladı. Ancak Sarıçiçek'te bulunan meteor parçaları hariç, göktaşı diye gönderilenler taş çıktı. Doç. Dr. Ozan Ünsalan, "Bir meteorit bulma olasılığı çok düşüktür. Şu ana kadar, Sarıçiçek meteoritleri hariç elimize gelen yüzlerce numuneden hiçbiri meteorit değildir. Bir meteoritte yanık dış kabuk olmalı. Dış yüzeyinde kabarcıklar, kalın damarlar, delikler olmamalı. Dış yüzeyi tıraşlanmış görünümde olmalı" ifadesini kullandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.