Bugünkü
Takvim

CANlı yayın

ve Erdem Gül'ün tutuklanmasına birçok kesimden tepki geldi. Cumhuriyet Gazetesi önünde protesto gösterileri düzenlendi. ABD Büyükelçiliği ve AB destek mesajları gönderdi

ABONE OL
CANlı yayın
Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül, Adana'da MİT TIR'larının durdurulmasına ilişkin haber nedeniyle tutuklandı. Birçok kesimden tepki yağdı. Dündar'ın okurları ve sevenleri gazete önünde toplanıp gösteri yaptı. Ancak polis, yürüyüş yapmak isteyen gruba izin vermedi.

SAVCILIKTAN AÇIKLAMA!
Tepkiler üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan bir açıklama geldi. Açıklamada: "Soruşturmanın anayasal teminat altında bulunan basın özgürlüğü ile hiçbir ilgisi bulunmayıp, kişi hak ve hürriyetlerini ihlal edecek hiçbir tavır içerisine girilmemiştir. Türkiye Cumhuriyeti devletinin yetkili birimleri tarafından yapılan açıklamalarda sahte ihbarlarla FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü yöneticisi ve üyeleri tarafından silah kullanılarak durdurulan ve aranan Suriye Türkmenleri'ne yardım götürme amaçlı MİT tırlarındaki yardım malzemelerinin 'devletin güvenliği, iç veya dış siyasal yararları bakımından gizli kalması gereken' niteliğe sahip olduğu kamuoyuna duyurulmuştur" denildi.

ABD VE AB'DEN DESTEK MESAJI
Tutuklanan ve Erdem Gül'e ABD ve AB'den destek mesajı geldi. ABD Ankara Büyükelçiliği, konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Doğan Medya'ya yakın Ankara Büyükelçisi John Bass ise instagram hesabına siyah bir kare koyarak 'Derin rahatsızlık duyuyoruz' notunu paylaştı.SOSYAL MEDYA YIKILDI
Özgürlükle casusluğu ayırt etmek gerekir.
Can Dündar'ın fikirlerine katılmam ancak, tutuklanmasına üzüldüm.
Gazeteci olarak kimse tutuklanmamalı. Ancak tutuklananlar gazeteciliğini sorgulamalı.
Can Dündar'ın kaçma şüphesi yok. Tutuklanması çok ağır karar.

kalan karakter 1000

ahmet ahmet

gazetecilerin bu ayrıcalığı, gerçek görevlerini(istihbarat) en etkili şekilde icra edebilmeleri mi acaba..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.11.2015 15:13
ŞABAN KILIÇARSLAN ŞABAN KILIÇARSLAN

AMERİKA - AVRUPA DESTEK ÇIKIYORSA OLAY BİZİM İÇİN BİTMİŞTİR

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.11.2015 14:53
matador matador

ankara temsilcisinde türk siması yok sanki.eşgali bozuk geldi bana

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.11.2015 14:09
necmi necmi

bu hayinlere destek verenlerde ülke düşmanıdır bunları çoktan sınırdışı etmek gerekirdi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.11.2015 12:02
nejla kurt nejla kurt

vatan hainleri hangi hangi kiliga girerse girsin cezalandirilmali

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.11.2015 10:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.