Bugünkü
Takvim

Türkmenler ateş altında

ABONE OL
Türkmenler ateş altında
Türk hava sahasını ihlal eden Rus nın Türk F-16'ları tarafından vurulmasının ardından Bayırbucak Türkmen köylerine yönelik saldırılar şiddetlendi. Esed güçleri başta olmak üzere İran ile Lübnan'dan gelen Şii milisler ve DHKP-C'nin Acilciler diye bilinen kolu, Bayırbucak Türkmen bölgesinde kontrolünü kaybettiği Kızıldağ'a karadan ağır bombardıman başlattı. Rus Hava Kuvvetleri'nin takviyesi ile rejim birliklerinin kontrolü sağladığı Kızıldağ, önceki gün tekrar Türkmen birliklerinin eline geçmişti.

kalan karakter 1000

Dostluk Dostluk

Rusya biraz Türkiye'nin dostluğunun değerini bilseydi keyfi olarak defalarca sınır ihlali yapmaz ve kendisi Ukrayna da ki Rus vatandaşları için nasıl korumacı tavır ile o bölgeyi işgal ettiyse bizim de öz be öz Türk kardeşlerimiz olan Türkmenleri acımasızca bombalayıp katletmesi Rusya'nın dostluğuna yakışır durum olmaz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 26.11.2015 18:53

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.