Bugünkü
Takvim

Türkmenleri vuruyorlar

ABONE OL
Türkmenleri vuruyorlar
Cumhurbaşkanı , 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resepsiyon verdi. Erdoğan, uçak olayıyla ilgili de şu açıklamaları yaptı: "Tüm uyarılara rağmen aidiyeti belli olmayan bir savaş uçağına angajman kuralları gereği müdahale edilmiştir. On defa uyarılmasına rağmen maalesef ihlalini devam ettirmekte ısrarını sürdürmüştür. Bunun üzerine F16'larımız tarafından yapılan müdahale sonucu 2 uçaktan birisi düşürülmüştür. Bu hadise angajman kuralları çerçevesinde gerçekleşmiştir. Türkiye'nin sınırlarını koruma hakkında herkes saygı göstermelidir. Türkiye Suriye'de muhalif grupları samimiyetle destekliyor. Bayırbucak Türkmenleri'nin olduğu bölge DAEŞ'in bulunduğu bir bölge değildir. Kimse kimseyi kandırmasın. DAİŞ'i vuruyoruz diyerek Bayırbucak Türkmenleri vurulmaktadır. İnşallah çok yakında Cerablus- Akdeniz hattımdaki insani güvenlik bölgesi uygulamasını müttefik ülkelerle beraber hayata geçireceğiz."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.