Bugünkü
Takvim

Erkeğe niyet 8 kıza kısmet

ABONE OL
Erkeğe niyet 8 kıza kısmet
Trabzon'da ikinci kızlarından sonra her defasında 'bu sefer erkek olur' niyetiyle çocuk yapan çiftin şu anda tam 8 kızı var. Artık pes eden çift, "Allah'ın takdiri böyleymiş. Şimdi hepsini büyütmek ve okutmak için mücadele ediyoruz" dedi. Şalpazarı ilçesine bağlı Doğancı Köyü'nde yaşayan Fatma-Mustafa Cinkaya çifti 17 yıl önce evlendi. Geçimlerini çiftçilik yaparak sağlayan çift erkek evlat sahibi olmak için sürekli çocuk yaptı. Ancak her seferinde kız oldu. Şimdi çiftin en küçüğü 11 aylık, en büyüğü 16 yaşında olan tam 8 kızı var. Kızlarına gözü gibi bakan çift, "Biz erkek olsun istedik ama nasip böyleymiş. 6'sı okula gidiyor. Tarlada çalışıp her hasadı evlatlarımızın geleceğine yatırıyoruz" dedi.

Ulaş ÖZDEMİR

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.